Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
КАЛЕИДОСКОП
Филмски локации за светските патници
Дестинациите кои често биле инспирација за снимање незаборавни филмски кадри и денес се многу попул...
Караѓорѓевиќ на сексуално лекување во Буљарица, Туѓман во кревет со маќеата
ХРВАТСКА (Експрес) - Хрватската историја во 20 век ја одбележаа пет владетели: царот Франц Јозеф, к...
Нема добар секс со политички противник
На барање на институтот ИФОП, социјалната мрежа Вајлд спроведе анкета за влијанието на политичките ...
Плавшиќ открива пикантерии по излегувањето од затворот во Хаг: Милошевиќ ја газеше Библијата, Караџиќ е најголемиот шкопен петел
Во своето прво интервју по излегувањето од затворот на Меѓународниот трибунал за воени злосторства ...
Патуваме, уживаме и правиме пари
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - За многумина идејата за неодење на работа и патување по светот е само сон, но за...
15 минути дремка на секои 4 часа
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Никола тесла и Леонардо да Вини, едни од најголемите умови во историјата на чове...
Пат околу светот за 80 дена со велосипед
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Пат околу светот со велосипед за 80 дена. Тоа е новиот предизвик за британскиот ...
Маша го прегази Путин
ФРАНЦИЈА - Рускиот претседател Владимир Путин не е најпопуларната личност во Русија, туку него го п...
Од униформа во бикини
САД - Хоуп Хауард е девојка која шест години служела во американското воздухопловство, а сега е мод...
Бил гејтс чита, Бафет свири укулеле против стресот
САД - Директорите и основачите на големи успешни компании се под стрес на секојдневното живеење как...
Тинејџерка од Романија си ја продаде невиноста за 2,3 милиони евра
РОМАНИЈА - Александра Кефрен (18), од Романија, која пред неколку месеци ја стави својата девствено...
Твојата кожа е здодевна оти немаш витилиго
САД - Детенце со витилиго престана да се чувствува осамено откако си пронајде нов најдобар пријател...
Сончање на островот на лепрозните
ГРЦИЈА - Спиналонга била една од последните европски колонии за лепрозни, активни од 1893 до 1957 г...
Јапонците плаќаат по 27.000 долари за диња
ЈАПОНИЈА - Изгледа како продавница за накит со скап интериер. Но преку стаклото се крие "богатствот...
Во Австралија пронајден најголемиот отпечаток од диносаурус
АВСТРАЛИЈА - Истражувачи од Австралија го пронајдоа најголемиот отпечаток од диносаурус во светот д...
Полицајците во Дубаи возат најбрзи коли на светот
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ - Полицијата во Дубаи претстави 14 нови супер-автомобили од нејзината "фл...
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
РУСИЈА - И покрај децениите истражувања, комплексот Пор Бажин, познат и како Сибирската воена тврди...
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Џули Патерсон (39) од Алабама и нејзината осумгодишна ќерка Елизабет загинале во две одвоени несреќ...
Топ 5 најморничави места на светот
Од островот на кукли до капелата од коски, ова се најморничавите места на планетата, листа што заед...
Цело богатство за една вечер на островот "Срце"
АВСТРАЛИЈА - На рајскиот остров, кој е во сопственост на милијардерот Ричард Брeнсон, е предвидено ...
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
УНГАРИЈА - Ерне Рубик почнал да си игра со слични коцки во 1974 година, додека живеел заедно со мај...
34.000 долари за пудинг
САД - Има многу луѓе подготвени да платат големи суми за да ги задоволат своите каприци....
Индиец не може да си најде работа оти се вика Садам Хусеин
ИНДИЈА - Индиец, кој по вокација е бродски инженер, има проблеми во барањето работа и тоа само пора...
Брегзит, Френзит, Грекзит... А Трекзит?
ТУРЦИЈА (Сабах) - Ми се причинува како велите: "Да, не не влеговме за да излеземе". Брегзит се оств...
Капсула со една соба е иднината на хотелите?
ЈАПОНИЈА - Јапонски дизајнери креирале хотел кој всушност е капсула со една соба која плови во море...
Конфучие во комунистички целофан
ЈУЖНА КОРЕЈА - Тајните служби на Јужна Кореја сметаат дека неодамнешното убиство на Ким Јонг Нам на...
Келиен и го зема приматот на Иванка
САД - Важната тема во американското општество - како да се зголеми бројот на црни студенти на униве...
На 70 години истрча 7 маратони, на 7 континенти, за 7 дена
САД - Седумдесетгодишната Чау Смит досега истрчала четири маратони во пет недели, десет во рок од е...
Турција протера 40 холандски крави
ТУРЦИЈА - Турското Здружение на производители на месо донесе одлука да "протера" 40 холандски крави...
Нетанијаху: Не е точно дека сопругата ме избрка од службената кола
ИЗРАЕЛ - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху го демантира пишувањето на медиумите дека неговата...
И екcлодирале слушалките во авион
АВСТРАЛИЈА - Австралиските власти предупредија за опасностите од користењето уреди што работат на б...
Германија: 50 милиони евра казна за социјалната мрежа која нема да отстрани клевета или закана
ГЕРМАНИЈА - Германија планира да воведе нов закон со кој жестоко ќе се пресмета со говорот на омраз...
Замрзна куќа на брегот на езерото Онтарио
ЊУЈОРК - Куќа која се наоѓа на брегот на езерото Онтарио во американската сојузна држава Њујорк, це...
Наместо дома, на кашичка и сокче во "Фреш бејби енд фемили"
"Фреш бејби енд фемили" е првото бистро кое служи храна за бебиња, а отворено е во Виена....
Херцеговките бараат помош, не можат да купат фустан за матура
Босна и Херцеговина - Треската за матурската вечер почна да ги тресе учениците во четврта година во...
Хектор е џандар баклава, крал детелина е Александар Македонски
САД - Речиси не постои човек кој во животот барем не одиграл партија табланет, реми, пасијанс......
Поранешна порно актерка работи како пасторка во сопствена црква
САД - Поранешната порно актерка, 33-годишната Кристал Басет, денес живее во Лос Анџелес и работи ка...
"Лего" најави фигури со ликови на научници на НАСА
ДАНСКА - Данскиот производител на играчки "Лего" најави дека кутии со коцки на таа компанија наскор...
Религиозното воспитување го намалува алтруизмот?
САД - Децата од религозни семејства помалку се склони да споделуваат со другите деца, отколку децат...
Стив Џобс на своите деца не им дозволувал да користат Ајпад
САД - Пред седум години Стив Џобс го промовираше дотогаш непознатиот уред на "Епл" - Ајпад, кој го ...
Судбината на последниот жив државјанин на СССР
РУСИЈА - Судот во рускиот град Јекатеринбург одлучил дека поранешниот затвореник со советски пасош ...
Џенифер Лопез ја продава вилата за седум милиони долари поевтино
За својата вила со девет спални соби, 12 бањи и огромен базен славната актерка и танчерка Џенифер Л...
Паркираш како идиот!
БУГАРИЈА - Граѓаните на Софија ги зедоа работите во свои раце. Имено, во градот се појави група кој...
Бордел без проститутки
ШПАНИЈА - Кети е висока 170 сантиметри и има бујни гради, но тоа не и е единствен ас во ракавот - т...
Вонземјани скамениле 23 руски војници?
РУСИЈА - Во сибирска тајга се пронајдени 23 статуи за коишто се верува дека се скаменети руски војн...
Седум дена затворен во издлабена карпа
ФРАНЦИЈА - Францускиот уметник Абрахам Поинкевал од четвртокот е затворен во издлабена карпа тешка ...
Папата е опкружен со свештеници кои го прикриваат најстрашниот смртен грев
ВАТИКАН - "Страст" е насловот на новата книга на експертот на париски "Експрес" за Ватикан, Емилија...
"Педесет нијанси потемно" тера на неверство
САД - Едно неодамнешно истражување открива дека меѓу жените што го гледале филмот "Педесет нијанси ...
Кинезите сакаат кунг-фу колку што Американците сакаат хамбургери
КИНА - Авантуристката и инструкторка по кунг-фу - Марија Пипенко, за "Брајт сајд" објави список со ...
Спиењето со чорапи е потсвесно барање заштита
САД - Постојат два типа луѓе во светот: Оние кои носат чорапи додека спијат и оние кои претпочитаат...
Почнува потрага за тајната соба на Тутанкамон
ИТАЛИЈА - Археолозите почнаа планирање на потрага по изгубената, тајна комора во гробницата на фара...
Да се казни советничката на Трамп оти рекламираше чевли од Иванка
САД - Канцеларијата за етика на американската Влада (ОГЕ) побара санкции за Келиен Конвеј, висока с...
Ги посети сите земји во светот за 18 месеци
САД - Авантуристката, која целеше да стане најбрзата личност што го прошетала целиот свет, си ја ис...
Венеција под Јадран, Лондон само на разгледници
САД - (Нејшенал џиографик) - Научниците прогнозираат дека за околу 5.000 години ќе исчезне целиот м...
Тајните сигнали на кралицата Елизабета за спас од здодевни разговори
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Кралицата Елизабета Втора постојано мора да води бројни разговори на сите јавни ...
Парите и го уништиле животот
Најмладата британска добитничка на џекпот на "Еуромилионс" Џејн Парк одлучи да ја тужи лотаријата б...
Американски милијардери масовно купуваат странски државјанства
САД - "Имам два мотори, многу оружје и муниција. Сметам дека тоа ќе ми биде сосема доволно за некое...
Русинка на 90 години оперира по четири пациенти неделно
РУСИЈА - Аља Илинична од рускиот град Рјазањ има 89 години и официјално е најстариот хирург на свет...
Кина со вертикални градски шуми ќе се бори со загадувањето
КИНА - Компанијата Стефано Боери Архитети го пренесува популаризираниот концепт од Милано во Нанџин...
Кралицата Елизабета слави 65 години на престолот и 70 години брак
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Британската кралица Елизабета Втора вчера одбележа "сафирен јубилеј", односно 65...
Луксузот на Ноле од 11 милиони долари
САД - Новиот стан на српскиот тенисер поседува библиотека, тераса, голем базен, теретана со СПА цен...
Црвениот телефон на Хитлер на аукција
ГЕРМАНИЈА - Црвениот телефон, којшто бил најден во бункерот на Адолф Хитлер, каде тој и загинал, ќе...
Пронајден тестаментот на Александар Македонски?
Британскиот експерт Дејвид Грант тврди дека по повеќе од 2000 години ја открил последната желба и т...
Специјалецот кој го уби Бин Ладен ќе издаде мемоари
САД - Поранешниот американски специјалец од единицата Фоки, Роберт О'Нил кој тврди дека лично тој г...
Лондонски ресторан забрани мобилки додека се јаде
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Ресторанот Теа терас во Лондон го забрани користњето мобилни телефони за време н...
ЦИА потрошила 20 милиони долари да обучи мачка за шпион, им ја прегазила кола уште на првиот тест
САД - Американската Централно-разузнавачка агенција (ЦИА) скоро ја тргна ознаката за доверливост и ...
Додека Титаник тонел вработените добивале откази
САД - Компанијата Вајт Стар Лајн која работела на бродот Титаник во договорите имала вметнато невер...
Часовникот на апокалипсата поместен нанапред за 30 секунди
САД - Часовникот на апокалипсата кој ја симболизира непосредната опасност од катаклизма, е поместен...
Жените страдаат од комплекс на помала вредност уште од најмала возраст
Девојчињата уште од својата шестгодишна возраст веруваат дека спротивниот пол е предодреден на поиз...
„Старбакс“ ќе вработи 10.000 бегалци во неговите кафулиња низ светот
Американскиот синџир на кафулиња „Старбакс“ во текот на следните пет години ќе вработи 10.000 бегал...
Трамп како Луј XIV
Златно-жолтите набрани завеси што можеше да се видат на првите фотографии на кои Доналд трамп изврш...
Донирајте отровни пајаци
АВСТРАЛИЈА - Паркот за диви животни во австралиската метропола Сиднеј веќе некое време ги поттикнув...
На скии од Полска до Јужниот Пол за 69 дена
ПОЛСКА - Малгорзата Војтачка (51), од полскиот град Вроцлав, успеала сама, за само 69 дена, со пеша...
Го победив комплексот на најдолги нозе на светот
АВСТРАЛИЈА - Каролин Артур, поранешна австралиска манекенка тврди дека ги има најдолгите нозе во св...
Со вашите разголени фотографии ни го уништувате хотелот!
ОБЕДИНЕТИ АРАПСКИ ЕМИРАТИ (Сан) - Хотелот "Асторија Валдорф Дубаи Палм Џумераја" во Дубаи ги замоли...
Париз воведе автобус што сообраќа без возач
ФРАНЦИЈА - Со цел да се намали градското загадување, Париз воведе кодирани налепници, со цел - да с...
Лас Вегас ги избра најдобрите газиња во порно индустријата
САД - На годишниот собир на најдобрите актери, режисери и продуценти од порно индустријата, кој се ...
Жртва на силување го излекувала пострауматскиот синдром со дружба со волци
САД - Дваесет и осумгодишната Сара Варли од Калифорнија пред девет години била жртва на силување, ш...
Светот не е страшно место како што ни кажуваат политичарите
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Германецот Колја Спори е човек, кој е светски патник во витинска смисла на зборо...
Посмртен прст в око
САД - Американската разузнавачка служба ЦИА на интернет објави 12 милиони страници од кои што е сим...
Јадењето како култура
ЈАПОНИЈА - Јапонките се сметаат за едни од најубавите жени....
Американски проститутки го канат Путин на секс со врзување
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека руските проститутки се најдобри на светот, одговарај...
Учителка завела 13-годишен ученик и забременила од него
САД - Наставничка по англиски јазик од Тексас, 24-годишната Александрија Вера, иако и се заканувале...
Село со 14 милијарди долари годишен приход
КИНА - Облакодер од 72, катахеликоптер место такси, тематски парк, супер-луксузен хотел и мини-квар...
Осуммина поседуваат половина од светското богатство
Осум лица ја поседуваат истата вредност на имот како и половина од светската популација и ова ниво ...
Мајка, татко и син родени на ист датум
САД - Лук и Хилари никогаш не заборавиле да си ги честитаат родендените. Тоа е лесно, бидејќи се ро...
Блогерка стана милионерка на Јутјуб
САД - Дваест и двегодишната Американка Ева Гатовски стана милионерка заработувајќи пари од нејзинит...
Како Фејсбук ги изеде весниците
ГЕРМАНИЈА (Дојче веле) - Се движиме низ џунгла од информации. Од Фејсбук не бомбардираат мачиња, ку...
Додека ловел крадци, верверичка му ги јадела чоколадите
КАНАДА - Во еден локален маркет во Торонто на сопственикот постојано му фалеле чоколади, а крадецот...
Иванка платила 5.5 милиони долари за куќа во соседството на Обама
САД - Најстарата ќерка на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп и нејзин...
„Ескорт“ девојки и момчиња нов хит на Инстаграм (фото)
Девојките и момчињата, кои работат како „придружници“, станаа нов хит на Инстраграм, откако почнаа ...
Британските хипстери направија бум на цените на недвижностите
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Хипстерите ги препознаваме по уредните долги бради, карираните кошули, а од поно...
Принцезите не гласаат
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Животот на Кејт Мидлтон потполно се промени откако пред речиси 6 години влезе во...
Дале отказ од работа за да патуваат, а сега им плаќаат за да посетуваат егзотични места
САД - Млад брачен пар одлучил да направи пауза од стариот начин на живот за да патува низ светот, а...
Почина новинарката која прва ја објави веста за почетокот на Втората светска војна
ХОНГ КОНГ (Вашингтон пост) - Британската новинарка Клер Холингворт, позната како прва воена новинар...
Трамп ги знае најстрого чуваните тајни на Тесла?
САД - Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, е единствениот човек на светот што ги знае си...
Пловечки тропски остров
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Потребата за престиж и вишок пари условиле нешто поинакво во светот....
Магијата на зимската убавина: Снегулките не се бели
САД - (Нешенал џиографик) - Дали снегулките навистина се бели и кој е "виновен" што ги цртаме токму...
Новиот човечки орган доби име - мезентериум
ИРСКА - Новиот орган во човечкиот организам и официјално го доби името мезентериум и се наоѓа во ди...
Го вратила внукот во болница бидејќи е премногу грд
Повозрасна жена од градот Санта Марта во Колумбија не сака да го прифати внукот бидејќи е премногу ...
Десет личности кои ќе ја одбележат Европа во 2017 година
Меѓу 10-те луѓе кои најмногу ќе влијаат на Европската унија во 2017 година, во која ЕУ се соочува с...
Родителите не ја пуштаат сама надвор оти е многу убава
РУСИЈА - Русинката Ангелика Кенова речиси да никогаш не ја напуштила својата куќа сама....
Трансформери ќе ги чуваат границите на Јужна Кореја
ЈУЖНА КОРЕЈА - Виталиј Булгаров, дизајнер на роботот Метод 2, кој често соработува со авторите на х...
Титаник не потонал поради удар во санта мраз?
САД - Се појави нова теорија за еден од најтрагичните бродоломи - потонувањето на "Титаник"....
Американски близнаци се родија во различна година
САД - Американските близнаци Соер и Еверест се појавија на светот во државата Аризона во интервал о...
Новата 2017 е година на огнениот петел
РУСИЈА - Новата 2017 година, во која според кинескиот хороскоп петелот ќе го заземе местото на мајм...
Почина уметникот што го нацрта Бамби
САД (Би-би-си) - Тајрус Вонг, илустраторот чии дела го инспирираа анимираниот филм "Бамби" на "Дизн...
Кога часовникот мери пари
Часовниците дефинитивно нема да го променат светот, но некои од оние што ги носеле или ги носат час...
"Индепендент": Внимавајте што објавувате на Фејсбук!
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Крајот на годината вообичаено е идеално време да се свртиме наназад и да размисл...
Место в црква на молитва, ќе се палат свеќи преку мобилен
ПОРТУГАЛИЈА - Иноватори од Португалија изработиле апликација за смартфон со која верниците ќе можат...
Слонови нападнаа село во Непал, еден убиен и десетина селани повредени
НЕПАЛ - Големо стадо слонови, од за сега, непознати причини, нападнале село во Непал и речиси го ср...
Пропаѓа предградие на Детроит, евакуирана цела населба
САД - Цела населба е евакуирана, а комуналната служба ја пренасочи канализацијата во реката Клинтон...
Руските деца им испратија 45 тони новогодишни подароци на децата од Сирија
РУСИЈА - Руски ученици им испратија на своите врсници од Сирија 45 тони подароци за Нова Година, со...
10.000 гости на роденден на 15-годишна Мексиканка
МЕКСИКО - Повеќе од милион луѓе го потврдиле преку интернет доаѓањето на 15-годишниот роденден на е...
Почина највалканиот човек во Европа
ЧЕШКА - Чешкиот бездомник Лудвик Долежал, познат како највалканиот човек во Европа, почина во напуш...
Сараево само што ја воведе мерката „пар-непар возила“ заради загадувањето - Ја укина
Денеска е укината мерката забрана за движење на одделни моторни возила, по системот „пар-непар“ што...
Првата авганистанска жена-пилот побара азил во САД
САД - Првата жена-пилот во Авганистан, предизвикала лути реакции кај припадниците на воздушните сил...
2016 беше година на смртта оти беше година на бројот 9
САД - Секоја година во нумерологијата носи свој личен број и е одбележана со неговите карактеристик...
Тие ќе ја преживеат и апокалипсата
САД - Столетија наназад суверено владеат со светот, барем доколку се вистинити теориите за нив....
Шри Ланка постави рекорд во највисока вештачка елка
ШРИ ЛАНКА - Шри Ланка постави светски рекорд во највисока вештачка елка, со висина од 57 метри, што...
"Боинг": Господине Трамп, новиот претседателски авион нема да биде поскап од 4 милијарди долари
САД - Првиот човек на компанијата Боинг му вети на новоизбраниот американски претседател Доналд Тра...
Сините очи се оптичка илузија?
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Иако сините и зелените очи инспирирале многу поети и пејачи, се открива дека тие...
Продале буквално се за да одат на најдолгиот меден месец
САД - Млад брачен пар одлучил да продаде речиси се што поседува и да даде отказ од работа за да трг...
Џедаизмот не станаа религија
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Организацијата инспирирана од серијалот "Војна на ѕвездите" не успеа да ја убеди...
Девојче се понуди да изговара "бонг" додека да се поправи Биг бен
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - На веста дека најголемиот часовник на светот ќе престане да работи заради ренови...
Волчицата од Вол Стрит може да оди во затвор поради фотографија на Фејсбук
РУСИЈА - Руската студентка, 22-годишната Анастасија Ширеншаикова, или како што ја нарекуваат, "женс...
Ана Франк не била откриена поради предавство, туку поради купони за храна
ХОЛАНДИЈА - Најновите тврдења на истражувачите покажуваат дека местото каде се криеле Ана Франк и н...
Почина американскиот хирург Хенри Хајмлих
Американскиот лекар Хенри Хајмлих, кој го откри "Методот на Хајмлих", почина на 92 години....
Од "Јаху" украдени лични податоци на милијарда луѓе
САД - Интернет компанијата "Јаху" соопшти дека повеќе од една милијарда нејзини корисници биле жртв...
Уапсена 86-годишната Дорис Пејн, најстариот крадец на накит во светот
САД - Дорис Пејн (86), најверојатно е најстариот крадец на накит во светот. Таа била уапсена во вто...
Тргнале за Ница, стасале во Ниш
СРБИЈА/ЧЕШКА - Четворица млади Чеси, наместо на ривиерата во Ница, неочекувано се најдоа во Ниш....
Се сликала гола во канцелариите и лифтовите на белгиското МНР
БЕЛГИЈА - Вработена во белгиското Министерство за внатрешни работи е суспендирана од работа поради ...
Дрвени очила од Хрватска за 80. роденден на папата Франциско
Папата Франциско следната недела, за својот 80. роденден, ќе добие необичен подарок од Хрватска - о...
Почина Џон Глен, најстариот космонаут во вселената
САД - Поранешниот американски космонаут Џон Глен, првиот Американец кој ја заобиколи Земјата, почин...
По цел ден седат пред ТВ и мислат дека се добар пример за децата
САД - Родителите поминуваат повеќе од девет часа дневно пред телевизорите, компјутерите и други еле...
Розови тролејбуси само за жени во турскиот град Малатија
ТУРЦИЈА - Управата на градот Малатија на југоистокот на Турција пушта во промет нови розови тролејб...
Тинејџерка на ТВ ја продава својата невиност за 850.000 долари, германски бизнисмен и понуди милион и пол
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Тинејџерката која во утринска програма на една британска телевизија објави дека ...
Доналд Трaмп останува продуцент на „Приправник"
Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп ќе остане извршен продуцент на телевизиското шоу „Пр...
Продадена куќата на монструмот Фрицл, во неа ќе живеат стриптизети
„Куќата на стравот“ во Амштетен, во Австрија, во која Јозеф Фрицл 24 години ја држел својата ќерка ...
Египетските пирамиди не ги граделе робови?
Од совршеноста на нивната изградба до совпаѓањето со ѕвездите и целта во која биле изградени, пирам...
Иднината низ очите на Пентагон
Американската агенција за напредни одбранбени истражувачки проекти (ДАПРА), која е основана во 1958...
Боб Дилан не му дојде на Обама
САД (Делји мејл) - Боб Дилан не се појави на средбата на претседателот на САД Барак Обама со досега...
"Паметниот чадор" на хрватските студенти меѓу најпосакуваните новогодишни подароци
На листата на подароци "кои секој маж ги посакува, но би чувствувал вина доколку би си ги купил сам...
УНАИД: До 2030 година епидемијата на ХИВ може да се запре
Епидемијата на ХИВ до 2030 година може да биде запрена, а тоа пред се ќе зависи од тоа дали младите...
Најбараните криминалци ќе се најдат на божиќен календар на Европол
Божиќните или адвентски календари, што ги одбројуваат деновите од 1 декември до Божик по грегоријан...
Љубов, природа и голи задници
ШПАНИЈА - "Прв пат за Виножито собири слушнав пред осум години. Во текот на авто-стоп патувањето ни...
Топ 7 најевтини европски градови за живот
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Брзо растечкиот имотен пазар во Лондон води до раст на цените и тоа предизвикува...
Францускиот Спајдермен се качи по стаклен облакодер без јаже
ШПАНИЈА - Францускиот авантурист Ален Роберт, познат како Спајдермен, се искачи на еден од највисок...
Не знам кој е претседател на САД и не сакам да знам
САД - Маж од Брунсвик, Џорџија избра да не знае кој победил на последните избори во САД....
На трагата на вистината за потеклото на мистериозните експлозии во Галаксијата
Потрагата по мистериозните "брзи радио-експлозии", со многу кратко но интензивно пулсирање на радио...
Последици од експериментите на д-р Менгеле или природен феномен: Добредојдовте во градот на синооките близнаци
Вишата раса луѓе, според перцепциите на нацистите, се синооки и русокоси Германци. Токму така, спор...
Зелената визија на Мадрид
Шпанскиот главен град, Мадрид, троши милиони евра за да ги прошири постојните паркови и што повеќе ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter