Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МИЛЕНИЦИ

Хит се кич џемпери
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе работи има на џемперот , толку подобро.Слободно ко...
Децата и нивните џиновски кучиња
58-годишниот фотограф поминал четири месеци во правење на илјадници фотографии пред да ги собере во...
Миленикот на вашиот партнер
Многумина сметаат дека некого можат да го проценат каков човек е според тоа какво милениче има....
Кучињата откриваат рак на простата?
Наодите на италијански научници покажуваат дека кучињата можат да намирисаат присутност на маркери ...
Кога кучето повраќа...
Повраќањето се јавува како резултат на широк спектар причини и повеќето сопственици ќе забележат, о...
Кој повеќе ги сака луѓето, кучињата или мачките?
Се ближи крајот на дебатите помеѓу сопствениците на кучиња и мачки, на тема чие милениче е подобро....
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Под мотото „Биди мој херој“ денеска во паркот „Тоше Проески“, општина Аеродром, се одржа едукативен...
Мачка преживеа осум дена во кутија испратена по пошта
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Сијамска мачка по име Капкеик преживеа осум дена затворена во кутија откако...
Варшава се грижи за 30.000 мачки
На барање на еден пратеник загрижен за судбината на мачките скитници, Варшава направи попис и објав...
Со кучињата против астма
Децата кои чуваат кучиња во својот дом имаат помал ризик да заболат од астма, објавија шведски науч...
ДНК анализа за несовесни сопственици на кучиња
Функционерите на градот Тарагона на североистокот на Шпанија планираат со ДНК анализа на кучешки из...
Со куче на пат
Кучињата не треба ништо да јадат пред долги патувања со кола, бидејќи може да им се слоши и да повр...
Доверба во домашните миленици
Децата кои се соочуваат со животни проблеми во тешките моменти бараат поддршка од миленичињата, дур...
Високите тонови штетни за мачките
Меѓународни научни студии утврдија дека некои високи тонови како што е шкрипење на алуминиумска фол...
Клонирање угинати миленици
Загубата на домашните миленичиња за многу луѓе е големо трауматично искуство....
Милување мачиња како професија
На интернет неодамна се појави оглас во кој се бараат волонтери за милување на мачки, што го објави...
Миленикот на вашиот партнер
Многумина сметаат дека некого можат да го проценат каков човек е според тоа какво милениче има. Тоа...
Миленикот на забар?
И животните страдаат од забоболка и од проблеми со непцата. Затоа важно е сопствениците да ги науча...
Mачките привлекуваат луѓе кои не сакаат мачки
Доколку влезе мачка во просторија во која се наоѓаат луѓе, тие што сакаат мачки инстиктивно ќе проз...
Животните се лек за осамените и стресот
Колку и да се чувствувате осамони, знајте дека домашните миленици секогаш ќе бидат покрај вас....
Мачките ги „лекуваат“ своите сопственици
Лицата на кои мачките им се куќни миленичиња, поретко доживуваат мозочен удар, затоа што играњето и...
Куќичка за куче во спалната соба
Доколку имате домашен миленик, куче или мачка, погледнете го ова функционално парче мебел....
Миленичето е одлично друштво
И ветеринарите, но и голем број психолози и психијатри сметаат дека домашните миленичиња, а особено...
Со домашни миленици против астма и алергии?
Американските истражувачи од Детроит сметаат дека за астма и алергии кај бебињата најдобра превенти...
Срцева слабост кај кучињата
Срцевата слабост претставува состојба на намалена функција на срцевиот мускул....
Инфективен перитонитис кај мачките
Предизвикувачот на оваа болест е коронавирус. Повеќето видови на овој вирус се авирулентни, што зна...
Стафилококни инфекции на кожата кај кучињата
Стафилококите се најчестите микроорганизми кои се наоѓаат при бактериски инфекции на кожата....
Дирофиларија кај кучињата
Срцевиот црв (Dirofilaria immitis) и припаѓа на групата валчести црви. Возрасните го поминуваат сво...
Најчести бактериски инфекции кај аквариумските риби
Бактериите се присутни насекаде како во земјата така и во водата. Оние што не се патогени во аквари...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter