Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
ГЛАМУР
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
САД - Скарлет Јохансон е прогласена за актерка со најголема заработка во 2016 година, благодарение ...
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
ФРАНЦИЈА- Актерката Мишел Морган, една од најголемите француски актерки на 20-тиот век, на љубители...
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
АВСТРАЛИЈА - Иако австралиската пејачка Кајли Миног уште во февруари ја објави свршувачката со акте...
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
РУСИЈА - Рускиот претседател Владимир Путин му даде руски пасош на американскиот актер Стивен Сегал...
Зошто го сакаме Роки
Доменот на "Роки" е интернационален, а филмот е дел од американската историја...
Ангелите ќе слетаат во Париз
САД - По неодамнешниот вооружен грабеж на Ким Кардашијан во Париз, "Викторијас сикрет" работи на то...
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Предметите се од колекциите на приватните колекционери, режисерот Ли Страсберг и на Дејвид Гејнсбор...
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Предметите се од колекциите на приватните колекционери, режисерот Ли Страсберг и на Дејвид Гејнсбор...
Род Стјуарт стана витез
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Рокерот Род Стјуарт носеше карирани панталони во чест на своето шкотско потекло ...
19 години без леди Дијана
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП)- Принцезата Дијана почина од сериозни повреди утрото на 31 август, 1997 годин...
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели
САД (АП) - Актерите Џони Деп и Амбер Херд му ставија крај на разводот и изјавија дека ниту еден од ...
Спречете го насилството!
Доделувањето на наградите Избор на тинејџерите ги зафати меланхолична атмосфера кога Џесика Алба, Н...
Мишел Обама во Сиријано не е здодевна
Таа секогаш е непредвидлива и забавна во изборот на облека, а овој пат нејзиниот син фустан беше во...
Моделката Кандил Балох задавена од брата си бидејќи позирала со свештеник
ПАКИСТАН (АП) - Пакистанската ѕвезда од социјалните мрежи, моделката Кандил Балох, која неодамна пр...
Питбул доби ѕвезда и го критикуваше Трамп
САД (АП) - Питбул е најновата ѕвезда што јавно го критикуваше Доналд Трамп. Раперот го спомна Трамп...
Кели Брук со бујно деколте безуспешно се обиде да го сокрие целулитот
Кели Брук, за која многумина велат утврдиле дека има најубаво тело на Планетата, во друштво на нејз...
Александер Скарсгорд е модерниот Тарзан
САД (АП) - Тарзан е еден од класичните фиктивни ликови на Америка. Како и многу други познати прика...
Патиките на Мајкл Џордан најскапи
За време на аукцијата на предметите на Витни Хјустон биле заработени повеќе од 500.000 долари, и по...
Метју Мекконахи: Знаев дека мојата сопруга е „вистинската“ уште по првата средба
Актерот Метју Мекконахи (46) е познат по неговите улоги во романтичните холивудски комедии, но се ч...
Лажен пасош со ликот на Супергрл
САД - (АП) Инспекторите велат дека меѓународната шема за кражба на идентитети почна да се открива с...
Павел Чеков замина во легендите
САД (АП) - Актерот Антон Јелчин, кој е најпознат по улогата на Чеков во филмовите "Ѕвездени патеки"...
Висока мода од милион евра
САД (Телеграф) - Ерменскиот милијардер Саргис Карапетјан неодамна се венча со 25-годишната Саломе К...
Аксел Роуз бара од "Гугл" да избрише фотографии каде е дебел
САД (АП) - Аксел Роуз од компанијата "Гугл" бара да избрише неколку фотографии што се користат за и...
Софија Вергара со нов парфем "соу вери софија"
САД- Ѕвездата на хит-серијата "Модерно семејство" и најплатената американска ТВ актерка, Софија Вер...
Вилата "Плејбој" ќе ја купи соседот на Хју Хефнер
САД (АП) - Познатата вила во Лос Анџелес што му припаѓа на Хју Хефнер, основачот на списанието "Пле...
Кралицата Елизабета Втора на насловната на "Венити фер"
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Деведесетгодишната британска кралица Елизабета Втора е ѕвездата од насловна...
Аријана ќе ја замени Витни во холограмот со Агилера
САД (АП)- Аријана Гранде ќе биде замена за холограмот од Витни Хјустон за дуетот со Кристина Агилер...
Илајџа Вуд: Холивуд е легло на педофили
Илајџа Вуд, кој се прослави во улогата на Хобитот Фродо во трилогијата „Господарот на прстените“, к...
Камила не ги откри тајните на Бил
САД (АП) - Сопругата на Бил Козби не сакаше да одговори на неколку прашања за време на излагањето в...
Со деколте собрани милиони долари
ФРАНЦИЈА (АП) - Кевин Спејси го спомена Доналд Трамп за време на хуманитарниот настан за борба прот...
Прва зајачица без целосно голи фотки во "Плејбој"
САД (АП) - Списанието за возрасни "Плејбој" стана едно од најпознатите изданија уште од 1953 година...
Илјадници обожаватели ги пееја песните на Принс
САД (АП) - Стиви Вондер, Фејт Еванс, Алое Блек и Ерик Бенет, со говор и со музика му оддадоа чест н...
"Ролинг стоунс" побара од Доналд Трамп да престане да пушта нивни песни за време на кампањата
САД (АП) - Групата "Ролинг стоунс" побара од републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп д...
Мадона ги покажа цицките и задникот (Фото)
САД (АП) - Ѕвездите дојдоа како роботи и гладијатори, принцези и божици во зелени, бакарни и во сре...
Почина асистентот на Кид Рок
САД (АП) - Кид Рок изјави дека е навистина погоден од смртта на својот асистент, кој загина во сооб...
Голотијата е уметност
БРАЗИЛ (АП) - Модели носат креации од колекцијата на Лили Сарти, за време на Модната недела во Сао ...
Кајли Миног јавно ја покажа љубовта кон Џошуа
Лондон- (Дејли мејл)- Пејачката Кајли Миног (47) ненашминкана гледа во нејзиниот свршеник Џошуа Сас...
Гвен Стефани се разведе
САД (АП) - Судија од Лос Анџелес официјално стави крај на бракот меѓу Гвен Стефани и рокерот Гевин ...
Адел ги зголеми приходите од студиската музика
Британската поп-ѕвезда Адел го имаше најпродаваниот албум минатата година "25" , што помогна за прв...
Ајфелова кула на 21 век
Новата кула нема да биде традиционален облакодер, туку ќе има кубе закачено за метално јаже, со гра...
Шарлиз Терон ѕвезда на "Ем-ти-ви" Филмските награди во Калифорнија
САД (АП) - Оскаровката Шарлиз Терон завчера беше ѕвездата на доделувањето на "Ем-ти-ви" Филмските н...
ЕКСКЛУЗИВНО - ПОП-ЅВЕЗДАТА ТАМАРА ТОДЕВСКА СЕ РАЗГОЛИ ЗА „ВЕСТ“ ВО ОСМИОТ МЕСЕЦ ОД БРЕМЕНОСТА
За целиот текст и за фотографиите од специјалната фото-сесија на тамара за ВЕСТ, кликнете тука....

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter