Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Здравје и убавина
10 совети за спас на крвните садови
"Јас ги охрабрувам сите мои пациенти секоја недела место неколку оброци со месо, да земаат еден или...
Јадете паметно и правилно
Општо прифатливото мислење за тоа што е добро да се јаде, а што не, во текот на изминатите години с...
Со жолтиот пигмент од кари против меланом
Куркумата, жолтиот пигмент во зачинот кари, кој е составен дел од карито, го забавува растот на кле...
Научниците препорачуваат скара со рузмарин
Истражувачите од Канзас Стејт Универзитетот открија дека рузмаринот може да го редуцира нивото на с...
5 трикови што секоја женска мора да ги знае
За добро да се чувствувате кога сте сами дома пред телевизорот, но и ако случајно ви дојдат ненајав...
Отпорни на стрес
За да се одбранат од стресот, на жените им помага хормонот прогестерон, женски полов хормон што ја ...
Со медитација намалете го притисокот
Медитацијата помага во намалувањето на крвниот притисок. Ова се покажало во едно американско истраж...
Убави со домашни маски
Дали некогаш сте пробале да ја растегнете кожата на лицето со маска од изматено јајце? Ефектот е ис...
Не кратете од сонот
Недостигот на сон може да доведе до промени кај личноста и да влијае врз квалитетот на одлучувањето...
Користете природни кремови
За да ја заштитите својата кожа, најдобро е да користите природни препарати, кои не содржат хемикал...
Трикови за убавина
Лице од порцелан...
За врвна медицинска грижа: Модерна поликлиника на „Аџибадем Систина“ отворена и во Битола (ФОТО)
Клиничката болница „Аџибадем Систина“ инвестира во отворање на својата прва поликлиника. Во модерно...
Зошто треба да научите да скијате
Со скијањето е исто како и со музиката. Или е добро или е лошо. Постојат и два вида скијачи, добри ...
Природна козметика за убави кожа и коса
Најдобриот рецепт за убавина е добро познат - доволно сон и повеќе прошетки. Но на лицето и на тело...
8 продукти што ги топат мастите
Овие продукти го поттикнуваат метаболизмот, па всушност, додека јадете вие ги согорувате мастите...
Пиперката - храна и лек
Пиперката кај нас е мошне омилена храна....
Лут сос
Сомелете 250 г лути црвени пиперчиња без семки....
Примена на пивото во кујната
Пивото се користи во разни техники во кујната, а ова се оние кои најчесто ги користиме при подготов...
Храна за добро расположение
Студените и тмурни зимски денови се непријатели на доброто расположение. Затоа, во зима почесто паѓ...
Мозокот му помага на телото да се бори со бактериите
Мозокот не ги контролира само нашите мисли и основни физиолошки функции....
Јакнете го имунитетот и редовно мијте ги рацете
БЕРЛИН - Со малку среќа, редовното миење на раце, јакнењето на имунолошкиот систем и одржување здра...
Со сок против грип
Против вирусите не постои лек, но има начин како себеси да си ја олесните ситуацијата штом се појав...
Лимон - совршена природна козметика
Маска за чистење на масна кожа...
Бабини совети за во кујната
Зачините држете ги на суво место и на провев и подалеку од другите продукти. Солта ќе остане сува, ...
Ако се прејадовте за празниците, послушајте ги советите од нутриционистите
Не ги прескокнувајте оброците. Три оброка дневно е задолжително нешто. Тоа е столбот на организмот....
Чај за одржување на формата
Од зрното на пченицата може да се направи чај кој народот знае да го нарече "подмладувач"....
Големо чистење на организмот
Празниците завршија. Нека не ве чуди тоа што се чувствувате тромаво или вагата ви покажала неколку ...
Корисни совети за детосикација
Голема заблуда е да мислите дека детоксикацијата на телото е диета. Тогаш се прашувате што е вистин...
Бакнувајте се во Новогодишната ноќ
Галењето го потикнува хормонот на среќа, гушкањето е добро за кожата, а бакнувањето е поделотворно ...
СОС совети во пресрет на Новогодишната ноќ
Немате време за да отидете на депилација заради обврските. Лесно е, избричете ги нозете еден ден пр...
Предновогодишна диета за убавина
Средете се набрзина за претстојните новогодишни празници. Место мрсна и калорична, јадете вкусна и ...
Идеи за убав изглед, без да потрошите многу пари
За помалку од десет дена е дочекот на Новата година. Еве некои практични совети со кои ќе заблескат...
Пречекајте ја Новата година со стил
Ако имате деца кои се уште премали за целоноќна журка, а баба-службата не работи годинава, организи...
Експресната диета на Ким Кардашијан
"Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени ...
Бонтон за новогодишната ноќ
Планирајте што ќе облечете, што ќе донесете на прославата, со кого ќе разговарате и како ќе се заба...
Каков карактер, таков подарок
За драга пријателка, на партнерот или на родителите пронајдете им оригинални подароци, подароци што...
3 делотворни лека против утрото што боли
Прв лек - Го препорачуваат лекарите, а се состои од: обична вода во која сте додале малку сол и мал...
Време е за промена
Погледнете се во огледалото: градите ви се општиле, имате вишок на килограми, а тенот ви е нечист и...
Суперсовети за правилна исхрана
Јадете посни манџи. Нема ништо поздраво од тоа. Во посните манџи не се мешаат протеините со скробот...
Компир + ананас за срце
Белиот компир содржи калциум и калиум кои се неопходни за нормална работа на срцето, а помагаат и в...
Медот убива вируси
Секој вид на мед има посебни лековити својства:...
Цитрон против настинка
Благо-горчливиот вкус на цитронот го прави освежителен, а со оглед на тоа дека не содржи многу кало...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter