Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Техно мода
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Веб сајтот е направен првенствено да им помогне на учениците и студентите, полесно да ги совладаат ...
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Македонски Телеком подготви извонредни понуди за своите корисници. Со новите подобрени Интернет и Т...
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Откако пред светската јавност компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics) премиерно ги пр...
Ретро тастатура за носталгичари
Компанијата Лофри ја претстави својата нова пренослива тастатура која многу наликува на оние првите...
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Истражување на Универзитетот на Британска Колумбија, кое опфатило над 1.300 лица покажа дека скоро ...
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
"Филипс" и нивниот партнер ММД го промовираа својот нов "Brilliance BDM4037UW" монитор, што со свои...
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
По неколку годишно отсуство, компанијата "Нокиа" се враќа на пазарот на смартфони со уредот "Нокиа ...
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Во пресрет на претстојните празници кои се слават во кругот на семејството, Македонски Телеком подг...
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
На сите барем еднаш ни се случило, под дејство на малку алкохол, при лошо расположение или по грешк...
Ловот заврши: Покемоните умираат
САД - Видео играта Покемон Гоу која за кусо време ја стана хит на целата планета, ќе добие и своја ...
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром
Компанијата "Гугл" уште во мај годинава соопшти дека ќе го блокира Адоуб Флеш Плеер во Хром, а сега...
Наградени најдобрите со „Твитер награди“: Специјална награда од Македонски Телеком за кампањата на годината „Ретвитни оброк“
Во саботата во кино Култура се одржа завршната церемонија на петтите по ред „Твитер награди“ каде б...
Фејсбук цензуриран ќе се враќа во Кина
Фејсбук создаде софтвер за цензура, за којшто веруваат дека би ги задоволил условите на Кина за нај...
ОН: До крајот на 2016 пола свет ќе биде онлајн
До крајот на 2016 година речиси половина од светското население ќе користи Интернет, бидејќи мобилн...
НОВАТА MAGENTA 1 – ОД СРЦЕ ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО
Magenta 1 ги обединува најдобрите комуникациски и ТВ услуги, на едно место и за целото семејство. В...
Македонски Телеком со проектот „Паметен град“ во Барселона
Групацијата Дојче Телеком ги претстави најновите паметни решенија за подобрување на урбаниот живот ...
Виртуелниот свет на HTC Vive ексклузивно во Телеком
...
ВРВНА ОНЛАЈН ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА СО АПЛИКАЦИЈАТА KASPERSKY SAFE KIDS
За корисниците на Magenta 1 Cool Junior. Aпликацијата Kaspersky Safe Kids обезбедува врвна онлајн з...
АББА во светот на виртуелната технологија
Речиси 35 години по нивниот последен јавен настап, членовите на групата "АББА" се подготвуваат на н...
Фејсбук ја блокираше Геофидија
Откако се прошири информацијата дека американската полиција ја користи "Геофидија" за следење на де...
Инстаграм воведе нова опција која може да спаси животи
Инстаграм денови воведе нова опција која би можела да спасува животи....
Гугл снима се што зборуватe
Ако сте користеле гласовно пребарување на мобилниот телефон со Андроид или во пребарувачот на Гугл,...
iPhone 7 и iPhone7 Plus во продавниците на Македонски Телеком од 14 октомври 2016
Македонски Телеком од 14 октомври, ќе ги понуди на пазарот iPhone 7 и iPhone 7 Plus, најдобрите и н...
Македонија на најновата туристичка мобилна апликација на Гугл
Република Македонија е застапена на апликацијата со популарните туристички атракции во Охрид, Скопј...
Македонски Телеком: Magenta 1 понудата збогатена со COOL - сим картичка за млади
Македонски Телеком од денеска го збогатува Magenta 1 портфолиото со нова иновативна „COOL“ понуда с...
Прогласени победниците на 10. Балканијада на млади информатичари
На свеченоста одржана во Македонски Телеком иновативниот центар во Скопје, беа прогласени победници...
„Best in Test“ сертификат за квалитет за мобилната мрежа на „Македонски Телеком“
Македонски Телеком обезбедува најдобри резултати за мобилни податочни услуги и најдобри резултати з...
Самсунг со нова дефиниција за потрошувачкото искуство
Самсунг ја нагласува посветеноста на Европа и претставува нови продукти и партнерства за Европските...
Индиска војна против торентите
Индиската влада почна војна против нелегално преземање на содржини од веб страниците, а некои интер...
Фејсбук нуди контроверзна апликација само за тинејџери
САД (Би-Би-Си) - "Фејсбук" лансираше нова апликација за социјална мрежа наменета за тинејџери средн...
Нова игра: Бубалици Монопол
Сите обожаватели на популарната серија „Бубалици“ сигурно ќе ги израдува веста за новата социјална ...
Иднина во рацете: Претставен е прототипот на АјФон 7 Плус
Само неколку недели пред конечното претставување на АјФон 7 и АјФон 7 Плус најголемите ентузијасти ...
Во Лондон претставен Samsung Galaxy Note7
Самсунг (Samsung) го претстави својот најнов уред со софистициран изглед и напредни софтверски кара...
Чудесен топломер
Медицинско-технолошката компанија „Витингс“ претстави топломер, кој користи не инванзивни методи пр...
СвагБот - робот кој ќе им помага на фармерите
Професорот по роботика на Универзитетот во Сиднеј, Салах Сукариех е раковосител во проектот "СвагБо...
„Асус Зенфон 3 Делукс“ - најмоќен смартфон на светот
Заборавете ги уредите на "Самсунг" и "Епл", бидејќи најмоќен смартфон на светот во моментов е "Асус...
Летна роаминг промоција од Македонски Телеком
Македонски Телеком во пресрет на годишните одмори подготви уникатна летна роаминг промоција којашто...
Девет Кански лавови за „Sea Hero Quest“
На овогодинешниот Меѓународен фестивал на креативноста Cannes Lions најпрестижниот настан...
Фејсбук Слајдшоу: Нов начин за споделење на фотографии и видеа
Споделувањето фотографии и видеа отсекогаш бил важен дел на Фејсбук, па социјалната мрежа промовира...
ФХ3Х со модели за Independence Day Resurgence
Аниматорите од ФХ3Х во соработка со Uncharted Territory учествуваа во креирање на моделите на транс...
MaxTV GO
Македонски Телеком воведе нова услуга MaxTV GO со која на своите Magenta 1 корисници им овозможува ...
Македонски Телеком стартува со нов продажен канал директно до домовите на граѓаните
Македонски Телеком стартува со нов продажен канал директно до домовите на граѓаните. Станува збор з...
Снепчат попопуларен од Твитер
Според најновите статистики на Блумберг, дојде и денот кога Твитер е поразен....
Саудиска Арабија вложи 3,5 милијарди долари во Uber
Јавниот инвестициски фонд на Саудиска Арабија вложил 3,5 милијарди долари во американската компаниј...
Андроид апликации поради кои ќе ви завидуваат пријателите кои имаат „АјФон“
Одредени Андроид апликации за разлика од тие на "АјФон", имаат многу повеќе слобода и нудат поголем...
Меѓународен натпревар за идеи за смарт мода „Fashion Fusion“
Областите на висока технологија и мода се спојуваат за да создадат смарт конфекција. Дојче Телеком ...
„Гугл“ наместо лозинки за телефоните воведува сензори
Компанијата Гугл има намера да ги укине традиционалните лозинки за логирање на паметните телефони и...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter