Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Црна хроника
Безживотно тело на маж пронајдено во трафостаница
Безживотно тело на маж вчера утро било пронајдено во подземна трафостаница на ЕВН во близина на МОБ...
Пронајдено тело на млад скопјанец во објект во градба
Тело на 27-годишен скопјанец вчера попладне било пронајдено во објект во изградба во oпштина Кисела...
Штипјанец преку лажен профил на Фејсбук измамил малолетничка да му даде нејзини интимни фотографии
СВР Струмица поднесе кривична пријава против 34-годишен штипјанец К.Ш. поради основано сомнение за ...
Му ја скршил ногата оти тргнал да си ја бара кокошката
Кратовчанец му ја скршил ногата на свој сограѓанин оти тој во близина на неговата куќа си ја барал ...
Ранетиот во семејната расправија во Гостивар, осомничен и за кражбата во Здравствен дом
При расветлувањето на околностите под кои дошло до ранување по семејна расправија во Гостивар, поли...
Гостиварец го повредил синот во семејна расправија
Триесет и тригодишен гостиварец завршил во болница со прострелна рана, откако неговиот татко пукал ...
Кривична пријава за скопјанец за напад врз мајка му
Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против П.А. (50) од Скопје поради пост...
Кривична пријава за седум лица за убиството на Матка
СВР Скопје поднесе кривична пријава против неколку лица кои учествуваа во тепачката на Матка на 15 ...
Скопјанец си го избодел братот со нож
Скопјанец се здобил со три убодни рани од нож и фрактура на рака откако синоќа бил нападнат од него...
Повредени војници во сообраќајка кај патарината Сопот
Петмина припадници на Армијата на Република Македонија се повредени во собраќајна несреќа што се сл...
Тетовец починал во превртено БМВ на автопатот Скопје - Тетово
Александар Д.(40) од Тетово утрово во засега точно неутрвдено време починал по сообраќајна несреќа ...
Адон, Бартон - страв и трепет за наркомафијата
Адон, Бартон и други десетина царински кучиња се ноќна мора за дилерите со дрога. Колку шверцерите ...
Работник почина по пад од триметарска платформа
Работник при пад од триметарска платформа во Виница вчера се здобил со тешки телесни повреди, на ко...
Нападната вработена во трафика во Велес при обид за грабеж
Две лица физички нападнале вработена во трафика во Велес, сакајќи да ја ограбат....
Со закана со нож од скопјанец одземени паричник и часовник
Четири лица синоќа на автобуската постројка кај стоковната куќа на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопј...
Тешко повреден велешанец во сообраќајка на патот Велес - Градско
Вчера во утринските часови на регионалниот пат Градско-Велес, поточно на 1,4 километар од надвозник...
Повреден пешак во сообраќајка во Тетово
Момче на возраст од 17 години од гостиварското село Ѓурѓевиште се здобило со скршеница на клучната ...
Осомничен нарко-дилер со вила повредил двајца полицајци при претрес во неговиот дом
Скопјанец осомничен за производство и трговија на дрога нападнал и повредил полицајци кои се обидел...
Ограбени црквите во манастирскиот комплекс во Лешок
Околу 60 илјади денари биле одземени од двте цркви во манастирскиот коплекс во Лешок во текот на из...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter