Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МОЕ ДЕТЕ
Насочете ги децата сами да пронајдат решение
Психолозите ги советуваат родителите да не им делат на децата совети за однесување, туку со личен п...
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Колку ќе спие вашето дете зависи од неговата возраст....
Бебињата ги препознаваат негативните личности
Бебињата можат да ја препознаат негативната енергија кај возрасните и на неа реагираат на различни ...
Родители, деца, Интернет, ТВ...
Родителите поминуваат повеќе од девет часа дневно пред телевизорите, компјутерите и други електронс...
ВРВНА ОНЛАЈН ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА СО АПЛИКАЦИЈАТА KASPERSKY SAFE KIDS
За корисниците на Magenta 1 Cool Junior. Aпликацијата Kaspersky Safe Kids обезбедува врвна онлајн з...
Разгалено и хистерично дете
Сигурно се сеќавате на времето пред да станете родител кога на јавно место сте виделе и слушнале ра...
Капината во детската исхрана
Плодовите од капината се широко застапени и во народната медицина и во детската исхрана, благодарен...
Развој на сетилото за вид кај бебињата
Во текот на првите неколку месеци видното поле на секое бебе е ограничено, подоцна детето може да г...
Безбедна лежалка за бебе
Синдромот на ненадејна смрт кај децата е причина за починување на 4.000 случаи годишно, а тоа за ме...
Како да го препознаете талентот кај децата?
Родителите често пати и не забележуваат дека имаат талентирано дете. Поради незнаење детето не е на...
Дали од детето правите нарцис?
Нарцизмот е особина на личноста, која се одлукува со преувеличување на претставата за сопствената в...
Дали родителите на машки деца имаат повеќе среќа во љубовта?
Доколку вашето прво дете е од машки пол, поголеми се шансите дека вие и вашиот партнер да останете ...
Поттикнување на самостојноста кај децата
Со цел вашето дете да стане самостојно, морате да го пуштите да се кали на ситници, а една од нив е...
За деца полни со самодоверба
Се вели дека воспитувањето доаѓа од домот, но и од многу други работи - сочувството, храброста и пр...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter