Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Свет
„Вечерње новости“: Турски разузнавачи ја туркаат идејата на Рама и Тачи за Голема Албанија
Постојат сериозни сомнежи дека последните закани кон Србија за прекројување на границата и создавањ...
Емануел Макрон и Марин Ле Пен одат во вториот круг за претседател на Франција
Првите неофицијални резултатите од досега најнеизвесните претседателски избори во Франција, соопште...
Французите гласаат, ЕУ се тресе
Французите гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската ун...
Хидвеги: Сорос даде 3 милиони евра за да создаде опозиција во Унгарија
Џорџ Сорос "дополни" во неговата "агенција" во Унгарија 3,8 милиони евра, "создавајќи нова, алтерна...
Косовски медиуми: Можно е Харадинај да биде кандидат на опозицијата на вонредните избори во Косово
Косовските медиуми објавија дека Рамуш Харадинај, некогашниот командант на Ослободителната војска н...
Трамп: Со Меркел почувствував „неверојатна хемија“
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека од сите светски лидери „најдобра хемија“ почувст...
20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург
Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил ...
Напаѓачот од Шанзелизе бил потенцијален радикален исламист
Напаѓачот од Шанзелизе, кој завчера во терористички напад уби еден полицаец и рани друг, е идентифи...
ИД ја презеде одговорноста за нападот на Елисејските полиња во париз
ФРАНЦИЈА (Радио Слободна Европа) - Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз ...
Еден полицаец убиен, а еден ранет во престрелка на Шанзелизе во Париз
Еден полицаец е убиен, а друг е ранет во вооружена престрелка во центарот на Париз, соопшти францус...
Од САД ќе остане само пепел
Севернокорејските државни медиуми ги предупредија денеска САД дека Северна Кореја би можела да извр...
Бил Гејтс: Може да се случи биотерористички напад со 30 милиони жртви
Се повеќе се зголемува можноста во светот да се случи биотерористички напад, кој од лицето на земја...
Коцијанчич по изјавата на Рама за обединување на Албанија и Косово: Западен Балкан да одржува добрососедски односи
Портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, по повод изјавата на албанскиот премиер Еди ...
Ердоган: Не одам кон диктатура, може да умрам во кој било момент
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган за Си-Ен-Ен изјави дека уставните реформи не значат премин...
Спречен напад во текот на изборната кампања во Франција
Двете лица кои вчера беа уапсени во Марсеј им биле познати на француските тајни служби и досегашнат...
Плавшиќ открива пикантерии по излегувањето од затворот во Хаг: Милошевиќ ја газеше Библијата, Караџиќ е најголемиот шкопен петел
Во своето прво интервју по излегувањето од затворот на Меѓународниот трибунал за воени злосторства ...
Референдум во Турција: Ердоган доби поголема моќ, опозицијата бара прегласување, ЕУ загрижана
Турската изборна комисија потврди дека на вчерашниот референдум граѓаните гласале за уставни промен...
150 милиони долари за Меланија поради навредата "ескорт дама"
Британскиот проториевски таблоид "Дејли Мејл" се согласи да и исплати 150 милиони долари, како отшт...
Можни се сите сценарија за нападот на автобусот на „Борусија Дортмунд“
Јавното обвинителство во Дортмунд го истражува писмото коешто е пронајдено во близина на местото ка...
ИД уби 50 цивили во Мосул
Терористите на Исламска држава во Мосул убија најмалку 50 луѓе кои се обиделе да пребегнат кај ирач...
Камион влетал во толпа луѓе во Стокхолм, најмалку тројца мртви
Најмалку три лица загинаа откако камион влета во шопинг центар во центарот на Стокхолм, објави брит...
Иво Санадер осуден на 4,5 години затвор
Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер денеска по четиригодишен судски процес, неправосилно е осу...
Трамп удри на Сирија, Путин бесен
Соединетите американски држави нападнале сириска воздухопловна база со десетици крстосувачки ракети...
Косовска војска опасност за регионот
...
Идентификуван бомбашот во метрото во Санкт Петербург
Вчерашниот бомбашки напад во метрото во Санкт Петербург, при што загинаа најмалку 11 лица, а 51 се ...
Србите избираат нов претседател
Белград - Околу 6,8 милиони граѓани на Србија со право на глас, вчера избираа нов шеф на државата, ...
Баша: Рама од Албанија направи држава на криминалот
Лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша, го обвини актуелениот премиер на...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter