Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

12.10.2016, 13:25

МИЛЕНИЦИ

Миленикот на вашиот партнер

Многумина сметаат дека некого можат да го проценат каков човек е според тоа какво милениче има.

Тоа важи и за партнерите, па не ретко девојките ги проучуваат момчињата кои што им се допаѓаат според нивното милениче.

Куче
Мажот кој има куче, посветен е и спремен за обврски бидејќи грижата за кучето е најслична до онаа за дете и бара многу внимание, љубов, трпение. Додека некои домашни миленичиња може да останат и ден-два без нивниот сопственик, кучињата во главно, не може да си дозволат таков комфор. Голем проблем може да претставува неговата опсесија со неговото милениче. Тука е и проблемот доколку кучето спие со него во кревет. Затоа, навреме навикнете се кучето да остане надвор од спалната соба за да може да уживате само вие двајцата.

Мачка
Налетавте на емотивец. Освен тоа што е емотивен веројатно и секогаш ви испраќа слика од својата мачка и ја објавува на социјалните мрежи. Не знаеме зошто тоа е така, но се чини дека сите сопственици на мачки имаат сколоност така да се однесуваат. Голема е веројатноста дека поголем дел од времето ќе поминувате во неговиот стан бидејќи неговата мачка не може без него.. Ниту тој без неа.Риби
Ако мажот е горд сопственик на многу риби, можно е да е емотивно ладна личност, како во животот, така и во креветот. Голем број на луѓе кои чуваат риби не ги одбираат за да ги чуваат како домашно милениче, туку повеќе како украс.

Папагал
Папагалите се секогаш забавни за чување, особено ако станува збор за некој вид на папагал кој може да зборува. Мажите кои чуваат папагал имаат големо ниво на самодоверба. Зошто? Бидејќи голема е веројатноста папагалот да ги знае сите фрази кои мажот ги користи за заведување. Супер забавно.

Змија
Се надеваме дека на овој тип на маж не сте налетале. Тој веројатно има некој опасен автомобил и е бунтовник во душа. Но, често пати може да ве тера да ја храните змијата заедно, а за голем број луѓе змијата предизвикува само чувство на страв и одбивно.


Текстот е прочитан 5411 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter