Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
АВТОМОБИЛИ
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени, "Пежо" ја лансираше спец...
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваген" за презентација на шес...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап модел "фулбек", чија продажб...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 11 јули, во Барселона, дод...
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од 16 000 евра од секое прод...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или популарното "фиќо", 2017 ...
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надворешниот изглед не го смен...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајот на декември, производит...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен кросовер "кросленд икс"....
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март, ќе го претстави новиот м...
Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомобили во Женева ќе го прет...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше првата спортска лимузина со...
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
Германскиот производител планира до крајот на оваа деценија секој од неговите модели да добие барем...
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
Четири години по почетокот на продажбата "Ситроен" темелно ја обнови својата ефтина лимузина "Ц-Ели...
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
Супер спортското купе ГТР на "Мерцедес" извозе круг на патеката "Нордшлеф" за 7 минути и 10,9 секун...
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!
Цените на класичните автомобили прават само едно - растат. Ако покрај тој критериум доаѓа и тркачко...
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Мерцедес" со моделот "мајбах С650 кабриолет" кој го претстави во Лос Анџелес достигна ново ниво на...
"Опел" со "мока икс" ќе привлекува млади купувачи
Креативците на "Опел" од Риселхајм својот мини СУВ, "мока" го освежија и спакуваа на допадлив начин...
Твинго ГТ, доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања
Вкупно 110 KS извлечени од 0,9-литарскиот трицилиндричен бензински мотор со турбополнач звучи многу...
Пежо најавува шоу со новите кросовери за автосаемот во Париз
Автомобилскиот гигант Пежо најави дека на овогодишниот автосаем во Париз ќе има невиден перформанс ...
Помажествена буба за 2017
Експертите од Фолксваген неодамна направија уште еден редизајн на еден од најпопуларните модели на ...
Уште едно ламборџини со 4 врати?
Првиот човек на Ламборџини размислува за седан. И колку и да звучи неверојатно или несвојствено за ...
Киа со освежен соул доаѓа во Европа
Компанијата Киа во Париз ќе го претстави освежениот модел соул, по што, кон крајот на годинава ќе п...
Цртав автомобили уште во градинка
Новиот "мерцедес ГЛЦ купе", прв сериски автомобил комплетно дизајниран од Македонецот Славче Таневс...
Дизајнерски скици на новата „Киа Рио“ за 2017
Корејскиот производител на автомобили "Киа" ги објави дизајнерските скици од новата генерација на м...
Форд GT вреден 450.000 долари стекна голема популарност, компанијата двојно го зголемува производството
Тие кои издвоиле 450.000 долари и се обиделе да го порачаат Фордовиот супер автомобил GT, а притоа ...
И „БМВ“ мора да повлекува возила - регистриран лош „вар“ на сериите „М5“ и „М6“
"БМВ" од американскиот пазар под итно ќе повлече 956 модели од линиите "М5" и "М6", бидејќи двете "...
„Тесла Моторс“ ќе произведува и електричен минибус
Првиот човек на „Тесла Моторс“ Илон Маск, изјави дека електричното урбано возило за превоз на погол...
„Волво“ до 2021 година на пазарот ќе излезе со автомобил без потреба од возач
Компанијата „Волво“ планира во рок од пет години да произведе автомобили што ќе можат да возат по а...
Новиот седан "БМВ Серија 1" засега само за кинескиот пазар
Германскиот производител "БМВ" соопшти дека наскоро во Кина ќе почне со производство на моделот "Се...
Директорот на „Астон Мартин“ лично ќе ги контролира првите 1.000 возила од моделот „ДБ11“
Првиот човек на компанијата "Астон Мартин", Енди Палмер, во следните неколку месеци ќе биде многу з...
Роналдо се поднови со "бугати вејрон" од 2,5 милиони евра
Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, по освојувањето на европската титула на неодамна завр...
"Алфа џулија" е најбезбеден автомобил
"Џулија", новата спортска лимузина на италијанскиот производител "Алфа Ромео", доби оценка од пет ѕ...
"Мерцедес" го претстави хардкор тркачот "АМГ ГТ Р"
"Мерцедес" го искористи традиционалниот фестивал на брзината, "Гудвуд", за да ја претстави хардкор ...
"Астон мартин венквиш загато" во само 99 примероци
Откако во мај, на езерото Комо во Италија, го претстави атрактивниот концепт на "астон мартин загат...
Шестата генерација на "поло" пристигнува во 2017
И додека во автомобилската јавност се шушка за најавата на "Фолксваген" дека ќе им сврти грб на ТДИ...
Премиера на "мерцедес Е-класа" караван
Половина век после својот прв караван, "Мерцедес" го претстави неговиот далечен наследник од соврем...
"Хјундаи" спрема нов "и30" со 260 КС
Корејскиот производител на автомобили "Хјундаи" потврди дека за 2017 година спремаат спортски модел...
Платил 4,3 милиони евра за табличка со бројот "1"
Ариф Ахмад Ал Зароуни од Обединетите Арапски Емирати платил дури 4,3 милиони евра за регистарската ...
Претседателите на Чешка 90 години се возат во "Шкода"
Во најголем дел од земјите со силна автоиндустрија претседателите и високите државници како службен...
На есен стигнува темпераментното "твинго ГТ"
После "тизер" фотографијата, "Рено" и официјално го претстави спортскиот "твинго ГТ"....
"Ауди А5" и "С5" се новите "господари на прстените"
По новата генерација на еден од најпопуларните модели на "Ауди", "А4", од фабриката во Инголштат се...
Специјално издание на "камаро" за "Трансформери 5"
Петтиот дел на "Трансформери" кои во кината ќе се вратат следното лето, режисерот Мајкл Беј на Твит...
"Ферари" го има најдобриот мотор на светот
Повеќегодишната доминација на малолитарските трицилиндрични мотори прекина откако за "Меѓународен м...
Новиот "нисан ГТ-Р НИСМО" е разјарена годзила
По сериската верзија на "нисан ГТ-Р" која беше претставена на почетокот на пролетта, на ред стигна ...
Се подготвува премиерата на втората генерација „Порше Панамера“
Компанијата "Порше" објави кратко видео со кое ја најави втората генерација на својата луксузна спо...
Светска премиера на моделот „Ауди А5 Купе“ за 2017
"Ауди" ја претстави втората генерација на моделот "А5 Купе", што според оценките на многумина љубит...
БМВ го прослави 30. роденден на "М3" со специјална серија
БМВ одбележа три децении од лансирањето на моделот "М3" со специјална серија на актуелната верзија ...
Славната "буба" се нашминка пред пензија
Иако е веќе потврдено дека во 2018 година ќе биде стопирано производството на легендарната "буба" н...
"Опел" ја рестилизираше семејната "зафира"
Благодарение на интерактивен конфигуратор кој е направен за сајтот на "Опел", имаме можност да види...
Ибрахимовиќ е заштитно лице на новото "волво В90"
"Единствените фудбалери кои самите можат нешто да променат се Меси, Роналдо и јас", изјави Златан И...
"Рено" претстави "клио" со 275 КС!
Екстремното "рено клио РС 16" во боите на болидот од Ф-1 на францускиот конструктор, со дволитарски...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter