Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.04.2017, 15:07

Безживотно тело на маж пронајдено во трафостаница

Безживотно тело на маж вчера утро било пронајдено во подземна трафостаница на ЕВН во близина на МОБ.

Како што соопшти МВР З.Г. (49) од Скопје вработен во ЕВН вчера во 8:53 часот во Единицата за известување и команда Скопје пријавил дека во подземна вклучена 10 КВ трафостаница на ЕВН Македонија, лоцирана во непосредна близина на Македонска опера и балет, пронашол безживотно тело на непознато машко лице.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатото лице е предадено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција.

Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатиот и за целосно расчистување на случајот.


Текстот е прочитан 2799 пати.
#
Штипјанец преку лажен профил на Фејсбук измамил малолетничка да му даде нејзини интимни фотографии
Пронајдено тело на млад скопјанец во објект во градба
Му ја скршил ногата оти тргнал да си ја бара кокошката
Ранетиот во семејната расправија во Гостивар, осомничен и за кражбата во Здравствен дом
Гостиварец го повредил синот во семејна расправија
Кривична пријава за седум лица за убиството на Матка
Кривична пријава за скопјанец за напад врз мајка му
Повредени војници во сообраќајка кај патарината Сопот
Скопјанец си го избодел братот со нож

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter