Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.04.2017, 15:11

Штипјанец преку лажен профил на Фејсбук измамил малолетничка да му даде нејзини интимни фотографии

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 34-годишен штипјанец К.Ш. поради основано сомнение за производство и дистрибуција на детска порнографија.

Тој преку лажен профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ побарал од малолетно девојче да му испрати фотографии со интимна содржина по што ги дистрибуирал и ги направил достапни за трети лица.

Случајот, како што денеска соопшти МВР, се случил во јули 2015 година.


Текстот е прочитан 2927 пати.
#
Пронајдено тело на млад скопјанец во објект во градба
Безживотно тело на маж пронајдено во трафостаница
Му ја скршил ногата оти тргнал да си ја бара кокошката
Ранетиот во семејната расправија во Гостивар, осомничен и за кражбата во Здравствен дом
Гостиварец го повредил синот во семејна расправија
Кривична пријава за седум лица за убиството на Матка
Кривична пријава за скопјанец за напад врз мајка му
Повредени војници во сообраќајка кај патарината Сопот
Скопјанец си го избодел братот со нож

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter