Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.04.2017, 14:52

Гонзалес повика 19 ракометари за дуелите со Исланд

Селекторот македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес, денес го објави списокот на повикани ракометари за првиот собир од подготовките за квалификациските натпревари со селекцијата на Исланд, за пласман на ЕП Хрватска 2018.

Собирот е закажан за понеделник (1 мај) со почеток од 9 часот и 30 минути во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје.

Гонзалес го скрати првичниот список од 28 на 19 играчи:
Борко Ристовски,
Мартин Томовски,
Дејан Манасков,
Гоце Ојлески,
Гоце Георгиевски,
Стојанче Стоилов,
Никола Маркоски,
Филип Лазаров,
Жарко Пешевски,
Кирил Лазаров,
Влатко Митков,
Филип Талески,
Филип Кузмановски,
Велко Маркоски,
Мартин Поповски,
Филип Миркуловски,
Никола Митревски,
Марко Нелоски и
Мартин Велковски.

Првиот од двата натпревари против Исланд, Македонија ќе го одигра на 4 мај со почеток од 20 часот во Скопје, а реваншот е во Рејкјавик на 7 мај со почеток од 19:45 часот.


Текстот е прочитан 1972 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter