Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.04.2017, 12:57

СЕРИОЗЕН ГАФ НА МЕЧОТ САНТА ФЕ - САНТОС

Минута молчење за играч кој бил на теренот

Сериозен гаф предизвикал официјалниот спикер на дуелот помеѓу Санта Фе и Сантос од групната фаза на Копа Либертадорес.

Пред средбата, требало да има едноминутно молчење во спомен на неодамна починатиот поранешен фудбалер на гостинската екипа од Сао Пауло, Канеко, но официјалниот спикер го објавил името на голгетерот Рикардо Оливеира, кој се наоѓал на теренот и очекувал мечот да започне.
Поранешниот напаѓач на Милан, Бетис и на Сарагоса бил на теренот и играл 70 минути на средбата, која завршила 0:0. Медиумите во Бразил биле прилично остри кон домаќините од Колумбија по овој гаф.


Текстот е прочитан 1806 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter