Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.04.2017, 11:17

1500 СНОУБОРДЕРИ И СКИЈАЧИ ВО КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ СЕ СОБРАА ТРАДИЦИОНАЛНО ВО РУСКИОТ СКИЈАЧКИ ЦЕНТАР КЕМЕРОВО

Сибир се стопи (Жешко фото)

Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на рускиот регион на Кемерово каде уживаа во сноубординг, објавија руските медиуми.

На познатиот ски-ценар Шереге сместен во срцето на Сибир учесниците од Русија, САД, Кина, Италија, Германија и Франција поставија нови рекорди на Грелк Фестот.
- Овогодишното бикини возење собра 1.498 скијачи и сноубордери, што е 387 повеќе отколку во 2014 година, рече Станислав Коненко, главен уреденик на руската книга на рекорди.
- Се стопи сибир од нашите бикини - коментираа згодните учеснички во забавата.
Мис Шерегеш е 21-годишна студентка од Новосибирск која ја освои наградата во износ од 10.000 долари. Најстар учесник беше 73-годишниот Едуард Нефедев.
Стотици луѓе беа собрани за да ги гледаат и поздрават учесниците.


Текстот е прочитан 4228 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter