Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.02.2017, 13:11

АВИОНИ

Авион принудно слетал поради смрдеа од вагина

САД - Она што се чинело како обичен авионски лет за Вашингтон, се претворило во ужасен кошмар.

Авионот бил принуден да се приземји во Шарлот поради тоа што на неколку патници им се слошило од неподносливата реа што се ширела во авионот.
Според информациите во американските медиуми, се испоставило дека неподносливата смрдеа доаѓала од една од патничките, поточно од нејзините интимни делови.
"Мислев дека нешто внатре во таа жена и дека таму долу и умрело. Мирисаше на мешавина од дијареа и твор", изјавил еден од патниците што се онесвестиле. Смрдеата почнала да се шири набргу по полетувањето. Тогаш дел од патниците се пожалиле на неподнослива реа во авионот, но по извесно време неколку од нив буквално се онесвестиле, по што компанијата Јунајтед Ерлајнс одлучила нејзиниот авион итно и принудно да слета на најблискиот аеродром.По слетувањето веднаш пристигнале санитарна екипа и медицински тим. Лекарите ја одвеле патничката во амбулантскиот дел од аеродромот, а санитарниот тим веднаш направил дезинфекција на авионот.
"Не можам да верувам дека една жена може да оди било каде со таква смрдеа, а камоли да се качи во авион. Јас размислував за покренување судска постапка против компанијата и да се откажам од мојата работа и се плашам дека одвратноата реа никогаш нема да можам да заборавам на ова", изјавила една од стјуардесите во авионот.
Како што објавија неколку американски медиуми, несреќната патничка Лариса Џонс, од аеродромската амбуланта била однесена во болница, каде, нефоцијално, било утврдено дека се работи за инфекција поради нехигиена која што создала неподнослива смрдеа.


Текстот е прочитан 16636 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter